Navigáció
Szombathelyi Adventista Gyülekezet

9700 Szombathely, Szabó Miklós u 14.

Egyházunk  létrejöttének közvetlen előzménye a 19. századi nagy adventmozgalom, ami felekezetközi és az egész világra kiterjedt volt. Ennek a mozgalomnak a következményeként alakult meg 1863-ban, USA-ban a Hetedik Napot Ünneplő Adventista Egyház.     Hamar felismerte, hogy küldetése az egész világra szól. Misszionáriusokat küldött szerte a világba, így Európába is. Európai úttörők: M. Belina Czehowsky, Louis R. Conradi és John F. Huenergard voltak tudós lelkészek voltak.  1998-ban ünnepeltük egyházunk magyarországi fennállásának 100. évfordulóját.

A háború után Szombathelyen, Nagysimonyiban és Ostffyasszonyfán gyülekezetek alakultak. Ezek a határ közelsége, elköltözés, házasodás és elhalálozás következtében az 1980-as évekre megszűntek. Ennek ellenére néhány adventhívő mindig is élt Vas megye területén.   A mostani közösségnek  50 elkötelezett, és mintegy 10-15 barátkozó tagja van. Húsz gyermek is van köreinkben. Bízunk benne, hogy közösségünk egyre fejlődik, és sok ember találja meg segítségünkkel élete értelmét – Jézust!      Mindenkit  szeretettel hívunk és várunk!

Istentisztelet időpontja: 11:00-12:10
Bibliatanulmányozás időpontja: 9:30-10:40