Navigáció

• Egyházterület:
  • Istentisztelet időpontja:
  • Bibliatanulmányozás időpontja:

Egyházunk  létrejöttének közvetlen előzménye a 19. századi nagy adventmozgalom, ami felekezetközi és az egész világra kiterjedt volt.          Ennek a mozgalomnak a következményeként alakult meg 1863-ban, USA-ban a Hetedik Napot Ünneplő Adventista Egyház.     Hamar felismerte, hogy küldetése az egész világra szól. Misszionáriusokat küldött szerte a világba, így Európába is.    Európai úttörők: M. Belina Czehowsky, Louis R. Conradi és John F. Huenergard voltak tudós lelkészek voltak.   1998-ban ünnepeltük egyházunk magyarországi fennállásának 100. évfordulóját.

A háború után Szombathelyen, Nagysimonyiban és Ostffyasszonyfán gyülekezetek alakultak. Ezek a határ közelsége, elköltözés, házasodás és elhalálozás következtében az 1980-as évekre megszűntek. Ennek ellenére néhány adventhívő mindig is élt Vas megye területén.   A mostani közösségnek  50 elkötelezett, és mintegy 10-15 barátkozó tagja van. Húsz gyermek is van köreinkben. Bízunk benne, hogy közösségünk egyre fejlődik, és sok ember találja meg segítségünkkel élete értelmét – Jézust!      Mindenkit  szeretettel hívunk és várunk!

minden szombaton 9:30-10:30 – Bibliaismeret gyermekeknek óvodástól  három korcsoportban szaktanárokkal

felnőtteknek kiscsoportokban.   Istentisztelet 11-12-ig.

honlapunk: http://adventista.hu/vasimisszio/kezdolap.htm

Gyülekezetek és intézmények