Navigáció
Hódmezővásárhelyi Adventista Gyülekezet

6800 Hódmezővásárhely, Bercsényi utca 31.

• Az imaterem címe:

6800 Hódmezővásárhely, Bercsényi utca 31.
  • Gyülekezeti honlap: http://sda.hu/hodmezo
  • Email cím: ko-laszlo@freemail.hu
  • Lelkipásztor: Kovács László, és Kovácsné-Bokor Sarolta
  • Egyházterület:
  • Istentisztelet időpontja: Szombat 9:30.
  • Bibliatanulmányozás időpontja: Szombat 11:00 (szombatiskola)

A GYÜLEKEZET FACEBOOK OLDALA:

Facebook oldalunk pedig itt érhető el.

A GYÜLEKEZET TÖRTÉNETE:

Megalakult: 1924-25

Alapító tagok: Láng István, Stefanek Ferenc és felesége, Korsós István, Berta Sándorné, Tóbiás testvérnő, Szűcs Illés és felesége

35 évig nem volt saját épülete a hódmezővásárhelyi gyülekezetnek, ami ekkor még elég kis létszámmal rendelkezett, a tagok egymásnál gyűltek össze, később különböző épületeket béreltek az istentiszteleti alkalmakra, többek között a Toldi utcán, Szántó Kovács János utcán, Petőfi utcán, majd 1959 novemberében a gyülekezet tulajdonába került a Bercsényi utca 31. szám alatt álló épület. A telek egy részén Kisák András és felesége éltek, és szorgalmasan ellátták a gyülekezet gondnoki feladatait egészen 2009-ig.

1935-36-ban 20-25 tagja volt a gyülekezetnek. A háború után folyamatosan tartottak a testvérek házi Bibliaköröket a hét minden napján, ennek eredményeként többen megkeresztelkedtek.

1938-39-ben a Városi Strandfürdőben több keresztség is volt.

1948-ban iskolákban tartott előadás sorozatok kerültek megrendezésre nagyszámú hallgatósággal, főleg fiatalabb érdeklődők voltak.

Az akkori fiatalok az egyes testvérek tanyájára szerveztek kirándulásokat, 2 alkalommal pedig Szabadkára is eljutottak kerékpárral. Később, az 1950-es évektől Mártélyra, Gyopárosra, majd 1962-ben egy Balatoni kirándulásra is sor került.

1952-ben mandolinzenekara volt a gyülekezetnek, 1954-56-ig énekkar, majd 1956-60-ig kamarazenekar működött.

1956-59-ig , amikor jelenlegi gyülekezetünk épült, minden vasárnap szervezett közösségi munka folyt, vidéki és helybéli testvérek egyaránt aktívan részt vettek a munkálatokban.

Az 1980-as években felnövekvő generáció ifjúsági programok szervezésében vett részt, valamint vidéki gyülekezetek programjait is szívesen látogatták.

A 90-es években több külföldi előadó is Magyarországra utazott, előadásaikat nagy érdeklődés övezte, a hódmezővásárhelyi gyülekezet is bekapcsolódott ezekbe a rendezvényekbe.

2006-ban több programmal bővült a gyülekezeti élet, ekkor jött létre a vegetáriánus klub, angol nyelvtanfolyam, filmklub, és házi Bibliakörök, az Úr megáldotta ezeket a programokat, szép létszámú csoportok alakultak, és a mai napig működnek.

Néhány éve karácsonyi és húsvéti koncert is megrendezésre kerül, ahol a gyülekezet fiataljai hangszerekkel és énekkel dicsőítik az Urat.

Gyülekezetek és intézmények